Najczęstsze objawy menopauzy

Najczęstsze symptomy menopauzy
Damy mogą posiadać różnorodne symptomy w okresie menopauzy. To skutkiem tego, że estrogen jest używany przez wiele części Twojego ciała.

porady zdrowie

Albowiem masz mniej estrogenu, możesz mieć różne symptomy. Wiele kobiet doświadcza wybitnie łagodnych objawów, jakie łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny czy też noszenie przenośnego wentylatora, który wolno wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Niektóre kobiety w żadnym razie nie żądają leczenia. Inne symptomy mogą być bardziej kłopotliwe.

Oto najczęstsze zmiany, które masz prawo zanotować w wieku średnim. Niektóre mogą być częścią starzenia się, a nie bezpośrednio połączone z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To ma okazję być to, co dojrzysz jako pierwsze. Twoje miesiączki mogą już nie być regularne. Są w stanie być krótsze bądź też trwać dłużej. Możesz krwawić bardziej bądź mniej aniżeli z reguły. Są to wszystkie normalne zmiany, niemniej jednak by upewnić się, że nie ma kłopotu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli np. Twoje miesiączki są niezwykle blisko siebie, lub trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Dużo dam ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Są w stanie być związane ze zmieniającymi się stanami estrogenu. Gorące uderzenia to gwałtowne uczucie gorąca w górnej części lub też na całym ciele. Twoja twarz i szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach są w stanie pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się i dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca mogą być niezmiernie łagodne bądź też dosyć silne, aby Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większość uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.

Comments are closed.